Linnaeushof – raj dla najmłodszych

W Holandii Północnej znajduje się największy plac zabaw dla dzieci w Europie.
Teren obejmuje atrakcje na powietrzu i pod dachem. Spośród nich można wymienić choćby huśtawki, karuzele, drabinki, ścianki wspinaczkowe, trampoliny, mini golfa, samochodziki elektryczne, kolejki. Dzieci mogą korzystać również z basenu i różnych atrakcji wodnych: dmuchanych zamków, rowerków wodnych czy zjeżdżalni.

Największym atutem tego wyjątkowego miejsca jest połączenie aktywności ruchowej dzieci z rozwojem wyobraźni i kreatywności. Tutaj nawet zwykłe huśtawki okazują się niezwykłe. Wiszą na konarach drzewa ubranego w czapkę szeryfa, opatrzonego bystrymi oczami i dużym czerwonym nosem. To samo dotyczy zjeżdżalni w kształcie buta, grzbietu słonia lub wielbłąda. W ogromnej piaskownicy pracują mini koparki zgarniające piach. Na ścieżkach rowerowych imitujących jezdnię można poznać zasady ruchu drogowego mijając przy tym budynki policji, poczty, straży pożarnej i sklepy.

Na uwagę zasługuje również fakt, że całe miejsce podzielone jest na strefy w zależności od wieku i zainteresowań dzieci.

Piracka wyspa, tory przeszkód, karuzele, drabinki, ścianki wspinaczkowe, rury przeznaczone do czołgania się i zjeżdżania, to tylko nieliczne z atrakcji dla tych trochę starszych i całkiem dorosłych, odwiedzających obiekt, który przystosowany jest również dla osób niepełnosprawnych.

dokładny adres: Glipperweg 4c, 2104 AK Heemstede
więcej informacji na: http://www.linnaeushof.nl/?lang=en

raj

graser g