Festiwal tulipanów

Kwiecień to najlepsza pora roku na wizytę w Holandii aby w całej okazałości podziwiać symbole holenderskiej ziemi, które właśnie w tym miesiącu eksponują swoje piękno.

W tym roku organizatorzy zaplanowali zasadzenie w stolicy tylu tulipanów ilu jest amsterdamczyków, co oznacza 850000 kwiatów! Z pewnością takiej ilości kwitnących dywanów, nie da się przeoczyć. 

Festiwal trwa: od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2019

Więcej informacji: www.tulpfestival.com

tulipany1

Kolorowe pola można również podziwiać w Keukenhof . Ponad 6 milionów gatunków tulipanów oraz innych kwiatów cebulkowych w niepowtarzalnych kompozycjach na obszarze 32ha! To jedna z największych wiosennych atrakcji w Holandii. W ciągu dwóch miesięcy otwarcia park odwiedza 1 milion turystów z całego świata!

Ogrody tulipanów Keukenhof leżą na terenie dawnych terenów łowieckich Jakobiny Bawarskiej- księżnej Bawarii, Holandii, Zelandii i hrabiny Hainaut, której zamek leży w pobliskim Sassenheim. Część tych terenów to leżący także obok ogrodów bukowy las Keukenhof i piękny, siedemnastowieczny pałac Keukenhof.

https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g188597-d3309674-Reviews-Keukenhof_Castle-Lisse_South_Holland_Province.html

W roku 2012 tematem kwiecistych gobelinów była Polska i Chopin. Tematem roku 2019 jest "Flower Power" - ruch hipisowski z lat 70.

Termin otwarcia festiwalu tulipanów w Keukenhof: 21 marca - 19 maja 2019.
Ceny wstępu (2019):
Dorośli €18,-
Dzieci 4-11 lat: €8,-
Dzieci do 3 lat gratis
obszerny parking przed wejściem €6,-

Bilety można kupić online (jedno euro taniej).
https://www.wiatrak.nl/11834/festiwal-tulipanow-keukenhof

graser g